7d w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku

Utworzono: 25-11-2019

21.11. klasa VIId wraz z wychowawcą udała się z wizytą do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku w ramach programu ,,Otwarta firma". Pan komendant opowiadał młodzieży o tym, jakie szkoły należy ukończyć, by móc zostać zawodowym strażakiem. Przekazał uczniom także wiele ciekawostek na temat niebezpiecznych akcji, w których sam uczestniczył. Zaprezentował, jak działa czujka na tlenek węgla i uzasadnił, dlaczego warto ją mieć w domu. Następnie zademonstrował zwiedzającym działanie gaśnicy strażackiej, pokazał elementy wyposażenia wozu strażackiego. Na koniec uczniowie mogli obejrzeć film, na którym strażacy gasili pożary w różnych pomieszczeniach . Uświadomili sobie,  w jakim tempie wzrasta temperatura w czasie pożaru i dlaczego jest to niebezpieczne nie tylko dla poszkodowanych, ale również dla samych strażaków. Wycieczka do PSP w Lęborku na pewno na długo zostanie w pamięci siódmoklasistów.

7d w siedzibie  Państwowej  Straży Pożarnej w Lęborku grafika