Czas na przygodę z książką

Utworzono: 28-03-2018

W minioną środę - 28 marca - najmłodsi uczniowie klas: Ia i Ib zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki.

Podczas pierwszej części uroczystości pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie przygotowane przez ich starsze koleżanki z klas: VIIe, IIc i IIa pod kierunkiem pań: I. Tutakowskiej i W. Rutkiewicz, zatytułowane: „Sen Doroty”. Była to historia dziewczynki, która podczas spotkania z niezwykłymi przedmiotami przekonuje się, jak ważne jest ich szanowanie i dbanie o porządek.

Po obejrzeniu przedstawienia  nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie dotyczące szanowania książek. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zostali również zapoznani z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych i mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

Mamy nadzieję, że od tej chwili pierwszoklasiści będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece, a spotkanie z literackimi bohaterami  dostarczy im mnóstwa radości.

Czas na przygodę z książką grafika