Często wzruszająca, a czasem zabawna - poezja miłosna po niemiecku i angielsku

Utworzono: 26-02-2019

Tuż przed feriami i Walentynkami w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy kilkudziesięcioro śmiałków wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Obcojęzycznej Poezji Miłosnej, wpisanym do Wojewódzkiego Kalendarza Imprez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku na rok 2018/2019 jako impreza o charakterze artystycznym.

Recytowano w języku niemieckim i angielskim w dwóch  kategoriach wiekowych:  młodsi reprezentanci szkół podstawowych oraz klasy siódme i ósme wraz z gimnazjum. Było to ogromnie trudne zadanie dla komisji, której zadaniem była  ocena wybranego wiersza, interpretacji oraz całej oprawy artystycznej.

Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Gołębiowska z gimnazjum – język niemiecki, a także Kinga Kuczwalska, Bartosz Kabała  z gimnazjum oraz Julia Cholka i Zofia Woss z klasy VIII – język angielski. Jesteśmy niezmiernie dumni, ponieważ nasza uczennica Amelia Gołębiowska z klasy IIIa zajęła II miejsce wspaniale prezentując utwór Kurta Tucholsky’ego pt.: „Ehekrach”. Serdecznie gratulujemy!

Często wzruszająca, a czasem zabawna - poezja miłosna po niemiecku i angielsku grafika