Czwartkowy wieczór w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Utworzono: 29-11-2019

Uczniowie klas:  7a i 8c oraz absolwenci naszej szkoły czwartkowy wieczór ( 28.11. ) spędzili w Teatrze Muzycznym w Gdyni na spektaklu „HAIRSPRAY”. Jak zawsze przepiękna gra aktorów, cudowne wykonanie piosenek, dużo tańca i wspaniała orkiestra zachwyciły wszystkich widzów.

„HAIRSPRAY” to historia  „puszystej” nastolatki Tracy Turnblad, która  wierzy, że jej przeznaczeniem jest taniec. Dziewczyna marzy o występie w znanym telewizyjnym widowisku. Autor show zachwyca się popisami Tracy i zaprasza ją do występu w programie. Nastolatka szybko zdobywa sympatię widzów, pozostawiając w cieniu dotychczasową gwiazdę widowiska. Radosny, żywiołowy i pełen entuzjazmu musical, którego akcja dzieje się w szalonych latach 60-tych miał swoją premierę na Broadwayu w 2002 roku i zdobył wiele nagród Tony .

Dodatkowo spektakl wzbogacony jest napisami w języku angielskim, co pozwoliło uczniom na sprawdzenie swoich kompetencji językowych.

Miło nam, że do teatru zaproszenie przyjęli  nasi absolwenci, którzy są uczniami lęborskich szkół średnich i w tym roku przystępują już do egzaminu maturalnego. Dziękujemy wszystkim za  spotkanie i mile spędzony wieczór w teatrze.

Opiekunami uczniów byli: pani Katarzyna Wróblewska - Kurzydło, pani Ala Mańkowska, pani Natalia Zarańska, pani Renata Boniecka, pan Mateusz Ziarkowski i gościnnie pani Joanna Nowicka Młyńska.

Czwartkowy wieczór w Teatrze Muzycznym w Gdyni grafika