„DIE BREMER STADTMUSIKANTEN”

Utworzono: 23-04-2018

W kwietniu zakończyliśmy rywalizację na najciekawszy plakat do filmu „Die Bremer Stadtmusikanten”, który wspólnie oglądaliśmy na lekcji języka niemieckiego. Bohaterami filmu  są osioł, pies, kot i kogut. Dawniej zwierzęta te wiernie służyły gospodarzowi, jednak kiedy się zestarzały przestały efektywnie pracować, wówczas gospodarz postanowił się ich pozbyć. Zwierzęta, by ratować życie, postanawiają uciec do Bremy i tam zacząć lepsze życie jako...muzykanci.

Oryginalny posąg „Muzykantów z miasta Bremy”- ukochanej bajki braci Grimm - jest najbardziej znaną wizytówką  miasta  Brema i znajduje się  po lewej stronie ratusza. Legendy mówią, że po sfotografowaniu posągu należy złapać za nogi „osła”, aby mieć w przyszłości szczęście. Tak też robią wszyscy turyści zwiedzający to piękne miasto.

Uczniowie klasa 7a i 7d wykonali najciekawsze plakaty do tego  filmu, a zwycięzcami zostali:

I M-CE Michał Sadkowski 7d, Roksana Stolarek 7a

II M-CE Bruno Koszałka 7d, Wiktoria Grudzień 7a

III M-CE Patrycja Ciszek 7d, Jakub Malinowski 7a

Wyróżnienia: Wiktoria Wójcik 7a, Oliwia Gołąbowicz 7a, Hubert Klein 7a, Milena Szkudlarek 7a, Jakub Szkudlarek 7a, Monika Górska 7a oraz Natalia Raczkowska 7a.

Plakaty uczniów można podziwiać na szkolnym korytarzu.

Katarzyna Kurzydło

„DIE BREMER STADTMUSIKANTEN” grafika