Dlaczego warto się zaszczepić?

Utworzono: 25-01-2021

W ramach działań prozdrowotnych uczniowie klas 7 i 8 dowiedzieli się wielu istotnych rzeczy związanych ze szczepionką na koronawirusa.

Szczepionki przeciwko COVID-19 to leki, których celem jest zapobieganie chorobie wywoływanej przez nowego koronawirusa, SARS-CoV-2 poprzez wywołanie odpowiedzi immunologicznej.

Obecna pandemia choroby zakaźnej (COVID-19) jest globalnym kryzysem o niszczycielskich skutkach zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych.

COVID-19 może wywoływać ciężką chorobę z nieznanymi dotąd długoterminowymi konsekwencjami u osób w każdym wieku, w tym także u zdrowych osób, a także prowadzić do śmierci. Bezpieczna i skuteczna szczepionka przeciwko COVID-19 jest niezbędna, aby chronić jednostki przed zachorowaniem, zwłaszcza wśród personelu opieki zdrowia, a także grupy szczególnie narażone, takie jak osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe.

Uczniowie dowiedzieli się, jak powstała szczepionka i jakie jest jej działanie. Efektem zdobytej wiedzy były plakaty zachęcające niezdecydowanych do zaszczepienia się.

Dlaczego warto się zaszczepić? grafika