Dzień Praw Człowieka

Utworzono: 14-12-2018

10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W roku 2018 mija 70 lat od uchwalenia przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Obchodom na Facebooku towarzyszy hasło: Stań w obronie praw człowieka. Uczniowie i uczennice z klasy VIIIB dzień  13 grudnia zorganizowali  dla swoich rówieśników i rówieśnic.

Podczas godzin wychowawczych, przeprowadzili warsztaty. Poprosili o wykonanie   6 zadań grupowych. Pierwsze polegało na zapoznaniu się z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, a następnie zilustrowanie jej. Kolejna grupa tworzyła rysunek pod hasłem „Ochrona Praw Człowieka”, po zapoznaniu się z informacjami na ten temat. Następna grupa zapoznawała się z biografią Ireny Sendlerowej oraz otrzymywała fragment książki „Listy w butelce” autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel. Zadaniem uczniów i uczennic było wykonać komiks na bazie otrzymanego tekstu. Kolejne grupy kolejno pisały list w ramach Maratonu Pisania Listów, tworzyły kolaż pod hasłem towarzyszącym obchodom powstania Deklaracji, kreowały obraz naszej idealnej szkoły. Podczas przerw zaprosiliśmy także do udziału w konkursie wiedzowym na temat Deklaracji Praw Człowieka. Wszystkie prace zostały ocenione przez uczniów i uczennice z klasy VIIIB.

Pierwsze miejsce z ilością punktów 53 zdobyła klasa VIIB, drugie miejsce z 49 punktami zdobyła klasa VIIIA, trzecie miejsce z ilością punktów 45 zdobyła klasa IIIA. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim dziękujemy za udział.

Dzień Praw Człowieka grafika