Erasmus+ w Grecji

Utworzono: 20-09-2018

Pierwsze spotkanie w ramach naszego projektu Erasmus+ „Wellbeing Improvement for New Generations at Schools”( czyli poprawa smopoczucia uczniów),  odbyło się w dniach 12-16.09.2018r. w Kalambaka, w Grecji.

W spotkaniu wzięli udział nauczyciele: pani Katarzyna Wróblewska Kurzydło - koordynator projektu oraz pani Izabela Lipowska. Podczas spotkania nauczyciele pracowali na platformie eTwinning, opracowali również plan projektu na dwa lata. W ramach ogłoszonego przez Komisję Europejską roku 2018, rokiem dziedzictwa kulturowego - nauczyciele zwiedzili miejscowość Kalambaka.  Usytuowana jest ona u podnóża masywu górskiego Meteorów, na szczycie którego znajduje się grupa prawosławnych klasztorów (monastyrów), wpisanych wraz z całym masywem na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Następnie  członkowie grupy projektowej zwiedzili Muzeum Archeologiczne w Salonikach.

Kolejne spotkanie projektowe uczniów i nauczycieli odbędzie się już w październiku 2018 roku w naszej szkole, a następne w marcu 2019 we Włoszech. W maju 2019 roku  naszych uczniów i nauczycieli  powita po raz kolejny Grecja.

Erasmus+ w Grecji grafika