Utworzono: 07-04-2018

Dnia 5 kwietnia odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Tematyka konkursu związana z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości obejmowała  okres 1887-1922. Uczestnicy finału przeszli trzy szczeble konkursu: szkolny, rejonowy i wojewódzki.  Finał konkursu odbył się w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach. Honorowym gościem był v-ce wojewoda pomorski  p.Mariusz Łuczyk. Cała uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Wieloletnim organizatorem z ramienia Kuratorium Oświaty jest wizytator Józef Kwidziński.

Pięknie zaprezentowali się nasi uczniowie. Przywieźliśmy z konkursu cztery  tytuły Laureata. Najlepiej w konkursie zaprezentowała się Magdalena Nawrot (II A), która w gronie wszystkich uczestników z województwa pomorskiego zajęła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do zawodów centralnych, które odbędą się w czerwcu w Warszawie. Jako jedna z dwóch uczestniczek będzie reprezentowała województwo pomorskie. Tytuły Laureata w konkursie zdobyli także: Jakub Wesołowski (III B), Anna Zechlin (IIIB), Łukasz Romaniuk (II A).

Serdecznie Wam gratulujemy ogromnego zaangażowania oraz determinacji w dążeniu do celu. Wasi nauczyciele: Anna Zdończyk-Knura i  M.Kurzydło są z Was dumni.

Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” grafika