„Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”

Utworzono: 14-12-2019

„Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, to hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Celem kampanii zorganizowanej przez Fundację „Dbam o Mój Zasięg” jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin na to, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Uczniowie klas III podczas lekcji własnoręcznie wypisali kartki z życzeniami świątecznymi dla bliskich ze swoich rodzin. Ponadto uczniowie klas IIIa, IIIb wraz z wychowawczyniami i we współpracy z panią pedagog postanowili, że świąteczne życzenia wypiszą również dla mieszkańców Domu Seniora „Magnolia” w Lęborku. Dzięki uprzejmości jednej z pracownic Domu Seniora  bliżej poznaliśmy  starszych ludzi. Dowiedzieliśmy się, jak mają na imię, kim byli w przeszłości, skąd pochodzą, jakie są ich zainteresowania i pasje. Dzięki temu każdy uczeń mógł wypisać nie anonimowe, lecz imienne, bardzo osobiste i szczere życzenia.

Natomiast uczniowie klas 7a, 7c, 8c i 8d podczas lekcji języka polskiego wypisali życzenia świąteczne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Lęborku.

Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem wprowadziliśmy trochę uśmiechu i szczęścia w życie starszych, często samotnych osób.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

• Sprawiają ogromną, najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.

„Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj” grafika