Jak nie czytam, jak czytam!

Utworzono: 12-06-2018

11 czerwca nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji , której organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.  "Jak nie czytam jak czytam" to przedsięwzięcie mające na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży (oraz dorosłych!), inicjowanie mody na czytanie a także wspieranie uczniów aktywnych czytelniczo.

Na sali gimnastycznej wykonane zostało zdjęcie w którym uczestniczyło 366 uczniów z klas: I, VII oraz II i III gimnazjum. Oprócz tego w dniach od 1 do 12 czerwca towarzyszyła nam akcja pod hasłem: „ Książka do biblioteki” podczas której zebraliśmy 105 książek. Serdecznie dziękujemy klasom: Ia, Ib, VIIb, VIIe, IIa, IIb, IIc, IIs, które zadbały o wzbogacenie szkolnego księgozbioru.

11 czerwca w bibliotece szkolnej pojawili się również uczniowie w przebraniu książkowego bohatera – i tak można było spotkać się z Roszpunką, Czerwonym Kapturkiem, Elsą, Smerfetką, Robin Hoodem czy Pippi Langstrumpf… Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych uczniach – tego dnia uczennice z klas VIIe i IIc czytały pierwszoklasistom baśnie. W holu szkoły pojawiła się również gazetka prezentująca ciekawostki związane z książką.

Jak nie czytam, jak czytam! grafika