Jedynka po raz drugi laureatem programu „Otwarta firma”

Utworzono: 16-11-2019

Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła po raz drugi została laureatem Otwartej firmy 2018, wcześniej 2017.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości nagrodziła najaktywniejsze szkoły statuetką, dyplomem i bonem do Empiku w kwocie 300 zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Dla przypomnienia, corocznie w listopadzie od 12 lat organizowany jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Dla przedsiębiorstwa to okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

Dotychczas we wszystkich edycjach programu uczestniczyło 756 144 uczniów. Tylko w ostatniej edycji wzięło udział 73 138 uczniów, 1996 nauczycieli, 589 szkół oraz 1824 firm i instytucji z całej Polski.

Nasza szkoła również w tym roku przyłącza się do inicjatywy i od 18 do 22 listopada klasy VII i VIII będą odwiedzały lęborskie urzędy, instytucje firmy, które otwierają przed nami swoje drzwi. Serdecznie im za to dziękujemy!

Relacje z przedsięwzięcia znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły, w zakładce- logo Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Jedynka po raz drugi laureatem programu „Otwarta firma” grafika