Jedzmy zdrowo!

Utworzono: 13-11-2019

8 listopada 2019 r. przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Został on zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Jego celem  jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

Samorząd Uczniowski postanowił zachęcić uczniów naszej szkoły, aby w tym dniu przygotowali oni zdrowe śniadanie. Okazało się, że uczniowie doskonale wiedzą jak powinno ono wyglądać. Przygotowali oni wyjątkowo apetyczne kanapki, przekąski, sałatki a nawet koktajle owocowe.

W dniu następnym podczas długich przerw Samorząd serwował pyszne soki owocowe. Dziękujemy klasom za dostarczenie warzyw i owoców. Mamy nadzieję, że wspólne posiłki uświadomią naszym wychowankom jak ważne jest śniadanie oraz odpowiednio dobrane produkty w codziennej diecie.

Jedzmy zdrowo! grafika