Języki obce nie są nam obce

Utworzono: 11-04-2018

W poniedziałek 9 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w Pierwszym Powiatowym Konkursie  Języków Obcych - języka angielskiego i niemieckiego dla szkół gimnazjalnych i klas VII szkół podstawowych pod patronatem Starosty Lęborskiego. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów gimnazjum i dwóch uczniów klas VII.  Łącznie udział wzięło 35 osób ze  szkół powiatu lęborskiego.

Naszą szkołę godnie reprezentowali:

Język angielski:

Zofia Woss VII d

Aleksandra Soszyńska VII e

Igor Krauze  II c

Kajetan Maciejewski III b

Język niemiecki:

Olimpia Gromulska VII b

Weronika Gołąbowicz III b

Anna Zechlin III b

Tomasz Kerlin VII d

Uczniowie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny z elementami wiedzy o krajach danego obszaru językowego.  W konkursie języka niemieckiego  na miejscu  II i III uplasowały się uczennice naszej szkoły Weronika Gołąbowicz i Anna Zechlin. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy udziału, a  nauczyciele podziękowania. Wszystkim gorąco gratulujemy!

Języki obce nie są nam obce grafika