Klasa VIIIc odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Lęborku

Utworzono: 15-11-2018

Dnia 13.11. , we wtorek, klasa 8c wraz z wychowawcą odwiedziła siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku.

Na początku odbyło się spotkanie z komendantem straży, który objaśniał pozytywne i negatywne aspekty pracy strażaka. Udzielał wyczerpujących odpowiedzi związanych z pytaniami dotyczącymi zawodu oraz zasad naboru do straży pożarnej. W dalszej części spotkania uczniowie udali się do pokoju zarządzania kryzysowego, gdzie dowiedzieli się o zasadach powiadamiania w sytuacjach zagrożenia oraz poznali zaplecze techniczne do zarządzania i informowania różnych służb ratowniczych, policji, pogotowia, itp.

W ostatniej części wycieczki uczniowie poznali jednostki straży pożarnej- wozy gaśnicze, prezentowany sprzęt gaśniczy, wyposażenie indywidualne każdego strażaka , jego zastosowanie i przeznaczenie.

Wycieczka do straży pożarnej na pewno była dla uczniów ciekawym doświadczeniem i żywą lekcją preorientacji zawodowej.

Klasa VIIIc odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Lęborku grafika