Lekcja w sądzie

Utworzono: 05-06-2019

3 czerwca 2019r. klasa IIIa uczestniczyła w rozprawie w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Lęborku. Spotkanie poprowadziła Sędzia Agnieszka Pawlicka-Sikora .Uczniowie przybyli do sądu pół godziny przed zaplanowaną rozprawą. Zostali poinstruowani o tym, jak należy zachować się podczas posiedzenia Sądu, zostali zapoznani z wokandą oraz szczegółach sprawy, w której będą uczestniczyć. Niestety młodzież nie mogła uczestniczyć w całej rozprawie sądowej, ponieważ po jej pierwszej części została ona niespodziewanie odroczona.

Pani Sędzia udzieliła uczniom  wielu cennych informacji dotyczących zawodu sędziego - w takim przypadku bowiem ukończenie studiów prawniczych tak naprawdę oznacza dopiero początek drogi do zostania sędzią. Osoba, która chce pełnić tę funkcję musi pokonać długą i trudną drogę – nie ma przecież typowej szkoły dla sędziów…

Bardzo dziękujemy za tę pożyteczną i ciekawą lekcję.

Lekcja w sądzie grafika