Lekcja z londyńczykami

Utworzono: 26-01-2019

W piątek - 25 stycznia -  uczniowie klasy VII E podczas swojej lekcji języka angielskiego spotkali się  z niecodziennymi gośćmi: Monic Bagley oraz jej  przyjaciółmi mieszkającymi w Londynie.  Rozmowa z gośćmi, głównie z Monic, dotyczyła codziennego życia w Londynie, rozkładu dnia zwykłego londyńczyka, spożywanych  posiłków, w tym typowych angielskich potraw oraz  spędzania wolnego czasu.   Uczniowie mieli możliwość wzbogacenia swojej wiedzy na temat  święta Guy Fawkes, które obchodzone jest 5 listopada. Jedną z ciekawostek była informacja, że  kury uznawane są w Anglii za zwierzaki domowe, z którymi chodzi się do weterynarza. Monic posiada cztery kury, w tym jedną znoszącą niebieskie jajka:-)

Jesteśmy wdzięczni Pani Weronice Guderskiej za pomysł i zorganizowanie spotkania.

Lekcja z londyńczykami grafika