Lekcje wychowania fizycznego na basenie? Dlaczego nie?

Utworzono: 27-09-2020

Jak wiadomo, zajęcia na basenie  wpływają pozytywnie na rozwój psychofizyczny i sprawność dziecka. Wyzwalają one naturalną potrzebę ruchu . Dlatego w ramach zajęć z wychowania fizycznego uczniowie klas czwartych naszej szkoły: 4a i 4b w każdy piątek  odbywają cotygodniowe lekcje pływania na Pływalni Miejskiej ,,Rafa". Pod okiem swoich nauczycieli i instruktorów  mogą opanowywać podstawowe techniki pływackie, ponadto pływanie w znaczący sposób działa profilaktycznie na wady postawy oraz kształtuje prawidłową sylwetkę. Jest ono swoistą gimnastyką mięśni i stawów,  poza tym zmniejsza napięcie mięśniowe. Krótko mówiąc, przynosi same korzyści tym, którzy nie boją się wody i  chcą pływać.

Kto wie, może wśród naszych pływaków z czwartych klas znajdują się już przyszli  mistrzowie olimpijscy w pływaniu?

Lekcje wychowania fizycznego na basenie? Dlaczego nie? grafika