Literka po literce …już po raz trzeci

Powiatowy Konkurs: „Spelling Bee”  odbył się po raz trzeci 14 listopada 2019 roku w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej LTO im. Krzysztofa Kolumba w Lęborku.

Uczniowie, od najmłodszych po ósmoklasistów, współzawodniczyli w czterech  kategoriach wiekowych (klasy 2-3, 4-5, 6-7 i 8), prezentując swoje umiejętności poprawnego literowania słów w języku angielskim. Przygotowany zestaw składał się ze 100 trudnych pod względem ortograficznym wyrazów dla każdej grupy, zestaw dla klas 8 był prawdziwym wyzwaniem, co, jak podkreśla organizator – Donald Robson bardzo rozwija wyobraźnię. Zasady konkursu były tradycyjnie bezwzględne, jedna pomyłka podczas literowania wyrazu przed komisją i publicznością powodowała dyskwalifikację uczestnika. Uczniowie byli przygotowani naprawdę bardzo dobrze, zwycięzców w kategorii klasy 6-7 wyłoniono dopiero przy pomocy słów  spoza  obowiązującej listy.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział sześcioro śmiałków:

Aleksander Szewczyk i Maksymilian Rychlak z klasy IIIa

Mateusz Kamieniecki z klasy VIIb

Oliwia Grotha z klasy VIIc

Patrycja Gwiazda z klasy VIIIa

Karolina Kalbarczyk z klasy VIIIa

Miło nam poinformować, że Aleksander Szewczyk i Oliwia Grotha zdobyli III, a Patrycja Gwiazda II miejsce. Gratulujemy!