Literka po literce… kolejny raz

Utworzono: 25-11-2018

Powiatowy Konkurs: „Spelling Bee”  odbył się po raz drugi 23 listopada 2018r. w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej LTO im. Krzysztofa Kolumba w Lęborku.

Uczniowie ponownie współzawodniczyli prezentując swe umiejętności poprawnego literowania słów w języku angielskim. Przygotowany zestaw składał się z 98 trudnych pod względem ortograficznym wyrazów dla klas 6-7 oraz 72, będących prawdziwym wyzwaniem, dla klas 8. Zasady konkursu były bezwzględne, jedna pomyłka podczas literowania wyrazu przed komisją i publicznością powodowała dyskwalifikację zawodnika. Uczniowie byli przygotowani perfekcyjnie, zwycięzców w obydwu  kategoriach wiekowych wyłoniono dopiero przy pomocy słów  spoza  obowiązujących list.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział ośmioro śmiałków - troje z klas siódmych:

• Patrycja Gwiazda i Karolina Kalbarczyk (VIIa)
  • Kamil Smolarek (VIId)

oraz pięcioro z klasy ósmej:

• Julia Cholka, Joanna Dawidowska i Bartłomiej Klinkosz (VIIIa)
  • Monika Budzkowska (VIIIb)
  • Zofia Woss (VIIId)

Miło nam poinformować, że Julia Cholka zdobyła II, a Zofia Woss III miejsce. Gratulujemy uczennicom oraz opiekunom - pani Izabeli Lipowskiej i pani Barbarze Cieślak.

Literka po literce… kolejny raz grafika