,,Nasze ptaki" konkurs plastyczno- czytelniczy

Utworzono: 26-10-2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku to instytucja , która zachęca nie tylko do wypożyczania książek, ale i do uczestnictwa w rozmaitych konkursach. Dnia 25 października  miało tam miejsce rozstrzygnięcie dwóch konkursów : plastycznego oraz czytelniczego pod hasłem ,,Nasze ptaki". Konkurs ten zainspirowany był twórczością Wandy Chotomskiej. W zmaganiach plastycznych uczniowie mieli za zadanie wykonanie zakładki do książki z motywem ptaków. Komisja konkursowa spośród 95 nadesłanych prac wyłoniła te najlepsze. Miło nam oznajmić, że w gronie laureatów znalazły się dwie nasze uczennice, które otrzymały wyróżnienia:

1. Ewa Cieślikowska IIb

2. Kaja Moczyło VIIc

W konkursie czytelniczym mogli zmierzyć się tylko uczniowie klas II z rejonu lęborskiego. Ich zadaniem było piękne odczytanie jednego z wierszy Wandy Chotomskiej z tomiku ,,Nasze ptaki". Trudność zadania polegała na tym, że wiersz ten losowali przed samym konkursem , a na jego przygotowanie mieli tylko pięć minut. Ponad 30 uczniów zmierzyło się z interpretacją utworów naszej znanej poetki, zaś komisja nagrodziła tych najlepszych. Z czworga drugoklasistów reprezentujących SP1 Lębork aż troje zostało laureatami:

1. II miejsce- Anna Dybowska  IIa

2. III miejsce -Jan Romanowski IIb

3. wyróżnienie- Ewa Cieślikowska IIb

Serdecznie gratulujemy.

,,Nasze ptaki" konkurs plastyczno- czytelniczy grafika