O wiewiórkach i borsukach słów kilka...

Utworzono: 06-02-2020

W miniony wtorek naszą szkołę odwiedziła pani Katarzyna Sitkowska- pracownik edukacyjny Słowińskiego  Parku Narodowego w Łebie, która przeprowadziła ciekawą lekcję przyrody dla uczniów  najmłodszych klas. Nietypowe zajęcia dotyczyły zwierząt zamieszkujących lasy Słowińskiego Parku Narodowego , a konkretnie wiewiórek oraz borsuków. Nasi uczniowie mogli obejrzeć atrakcyjną prezentację ukazującą życie i zwyczaje tych ssaków. Dowiedzieli się , że borsuki to niesamowite czyściochy, które sprzątają swoje norki, dbają o higienę ciała oraz załatwiają potrzeby fizjologiczne w miejscach tylko przez siebie wyznaczonych. Wiewiórki zaś to najbardziej lubiane gryzonie, które zjadają nie tylko orzeszki i nasiona szyszek, ale także słyną z pomysłowości. Potrafią np., podobnie jak ludzie, suszyć sobie grzyby, nabijając je na wystające z drzew krótkie gałęzie. Podczas zajęć uczniowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących lasu i jego mieszkańców.

O wiewiórkach i borsukach słów kilka grafika