Obóz naukowy w Wielu

Utworzono: 04-09-2018

W dniach 19-31.08.2018r. po raz kolejny raz odbył się obóz naukowy, w którym  uczestniczyło  49 uczniów. Podczas 12 dni  uczniowie i uczennice uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych z zakresu matematyki, fizyki, informatyki, języka angielskiego oraz w warsztatach kształtujących kompetencje społeczne. Każdego dnia odbywało się 7 godzin zajęć dydaktycznych w grupach podzielnych względem poziomu nauczania. Wieczorami uczniowie i uczennice uczestniczyli w wykładach a także rywalizowali w konkursie „O wielki arbuz Wiela”. Konkurs to zawody drużynowe, konkurencje polegają na rozwiązywaniu zadań matematycznych, fizycznych, z języka angielskiego, graniu w gry planszowe. Ponadto uczestnicy i uczestniczki brali/ły udział w codziennych zajęciach sportowych, spływie kajakowym.

Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku, nauczyciela Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Lęborku, studentki oraz wykładowców z Uniwersytetu Gdańskiego. Obóz naukowy dofinansowany był przez firmy Meyn Polska sp. z o.o.  oraz AMG Sp. z o.o.

Obóz naukowy w Wielu grafika