Od Kościuszki do Piłsudskiego w 100-lecie niepodległości Polski

Utworzono: 16-10-2018

15 października nauczyciele historii zorganizowali w szkole żywą lekcję historii. Różni się ona od codziennych lekcji historii ogromem eksponatów, które prezentuje Teatr Historyczny Krzysztofa Góreckiego. Uczniowie klas VII szkoły podstawowej i III klas oddziałów gimnazjalnych mogli wziąć udział w niecodziennej podróży. Lekcja przez powstanie kościuszkowskie, powstanie listopadowe i styczniowe przyprowadziła uczniów do postaci Józefa Piłsudskiego, do dnia odzyskania niepodległości. Nie zabrakło tez akcentów związanych z patronem naszej szkoły Józefem Wybickim- autorem słów Mazurka Dąbrowskiego. Profesjonalna oprawa pokazu, spora dawka humoru i uczniowie w  roli statystów to lekcja, którą nasi uczniowie na długo zapamiętają. W 100- lecie niepodległości Polski pamiętamy o tych, którym zawdzięczamy wolną Polskę.

Od Kościuszki do Piłsudskiego w 100-lecie niepodległości Polski grafika