Ostatni taki...

Utworzono: 18-06-2019

Dnia 13 czerwca uczniowie biorący udział w programie „ Wyobraźnia ważniejsza od wiedzy ” po raz ostatni uczestniczyli w pięciogodzinnych zajęciach na Wydziale MFiI Uniwersytetu Gdańskiego.

Wykłady prowadzili: dr Joanna Gondek i doktorant IFTiA mgr Jakub Borkała.

Zajęcia z dr J.Gondek odbyły się w dwóch półtoragodzinnych blokach. Dotyczyły kinematyki ruchów zmiennych, ruchu po okręgu oraz wahadła matematycznego. Uczniowie poznali uniwersytecką interpretację pojęć kinematyki i ruchu po okręgu  oraz ich zastosowanie w rozwiązywaniu wahadła matematycznego. Wykład mgr. J. Borkały dotyczył możliwości istnienia życia pozaziemskiego.

W związku z likwidacją gimnazjów program „ Wyobraźnia ważniejsza od wiedzy ” zostaje zamknięty.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom WMFiI UG: dr Joannie Gondek,  dr Barbarze Wolnik, prof. UG dr. hab. Antoniemu Augustynowiczowi, dr. Jackowi Gulgowskiemu, mgr. Nikodemowi Ponikwickiemu, prof. UM dr. hab. Bogusławowi Pranszke, nauczycielom LO III w Gdyni: mgr Marcie Mąkosa, mgr Elżbiecie Koziróg, dr. Adamowi Dzedzej , mgr. Ireneuszowi Mańkowskiemu z LO nr 1 w Lęborku, studentce WMFiI UG Agacie Skrzypalik za ogromną pomoc i zaangażowanie w realizacji programu.

Dziękujemy Panu Markowi Kubiakowi Prezesowi PPD „ POLTAREX ” Sp. z o.o., Panu Maciejowi Babij Prezesowi PPH AMG Sp. z o.o., Panu Dariuszowi Karaś Prezesowi MEYN Polska Sp. z o.o., firmie WIFOT Lębork za ogromną pomoc i wsparcie w organizacji obozów letnich i zimowych.

Dziękujemy serdecznie Pani Karinie Florek i wszystkim pracownikom ośrodka „ eFKa ”    w Wielu za gościnność, wspaniałe warunki i rewelacyjną kuchnię.

Dziękujemy nauczycielom Gimnazjum nr 1 w Lęborku za pomoc i wyrozumiałość.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy wielokrotnie ratowali nas z opresji.

Wszystkim byłym i obecnym uczestnikom programu ( z naszych wyliczeń to ok. 130 osób ) słowa uznania i podziękowania za pracę  oraz wspaniałą atmosferę podczas letnich i zimowych obozów.

Jeszcze tylko jeden obóz i ............... tak minęło 8 wspaniałych lat.

Natalia Zarańska, Andrzej Płocharski, Ignacy Rejmak

Ostatni taki grafika