Polsko- niemiecka wymiana w Stralsundzie

Utworzono: 23-05-2019

W dniach 5-10 maja br. uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w  polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Naszym miejscem wypoczynku było schronisko młodzieżowe (Jugendherberge) w Greifswaldzie.  Szkoła, z którą współpracujemy w ramach PNWM to Hansa - Gymnasium w Stralsundzie.

W Greifswaldzie powitali nas niemieccy uczniowie i wychowawca klasy pan André Thiel. W Hansa-Gymnasium  nasze polsko - niemieckie spotkanie oficjalnie otworzył dyrektor szkoły Thomas Janke. W czasie pobytu w Stralsundzie mieliśmy okazję wspólnie z niemiecką młodzieżą uczestniczyć w grach integracyjnych. Zwiedziliśmy szkołę Hansa-Gymnasium, wspólnie tańczyliśmy „Belgijkę”, graliśmy o mistrzostwo w „Dobble”. Uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych w teatrze Vorpommern – Stralsund. Zwiedziliśmy również  port, obserwując go podczas rejsu statkiem, byliśmy w oceanarium, oraz na największej wyspie Niemiec – Rugii, gdzie uczestniczyliśmy w wędrówce na szczyt drzewa (Baumwimpfelpfad).  Podczas gry miejskiej uczniowie w polsko - niemieckich grupach poznawali ciekawostki związane z miastem Stralsund. Przedostatni dzień naszego pobytu w Stralsundzie to wspólny grilll na plaży w schronisku młodzieżowym Prora.

Na zakończenie były uściski, tańce  podziękowania i słodkie upominki. Opiekunami grupy byli pani Katarzyna Wróblewska- Kurzydło,  pani Joanna Nowicka- Młyńska oraz pani Natalia Zarańska. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Polsko- niemiecka wymiana w Stralsundzie grafika