Profilaktyka na deskach teatru

Utworzono: 29-10-2018

Dnia 29.10. uczniowie klasy VIIa wraz z grupą uczniów z VIId  pod opieką p.W.Rutkiewicz oraz p.I.Tutakowskiej wybrali się do Gdańska na musical pt.,,Okruchy życia- Anioły są wśród nas...". Przedstawienie to traktuje o problemach współczesnej młodzieży, a oparte zostało na założeniach pedagogiki Janusza Korczaka. Dodatkowym atutem sztuki jest fakt, że grają w niej prawie sami nastolatkowie, którzy na co dzień również muszą borykać się z problemami  otaczającej ich  rzeczywistości. Wzruszająca fabuła daje wiele do myślenia, skłania do refleksji na temat podstawowych wartości, takich jak: przyjaźń, miłość, rodzina, a także uczy trudnej sztuki podejmowania wyborów.  Musical ten doskonale wpisuje się w program przeciwdziałania agresji i przemocy w szkole.  Dostarczył on uczniom wielu niezapomnianych wrażeń,  był także  niecodzienną lekcją wychowawczą poruszającą ważne życiowe tematy.

Profilaktyka na deskach teatru grafika