Przemówienie dyrektora szkoły

Utworzono: 25-06-2020

Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Drodzy Uczniowie!

„Nie bój się przyszłości, Czeka Cię wysiłek, ale też spokój spełnienia, Czekają Cię dni, które wypełnisz treścią i życie, któremu co dnia nadajesz sens. Nie pozwól, żeby brak planów pogrążył Cię w morzu wątpliwości, Nie rezygnuj z marzeń, Nie bój się przyszłości, Ona i tak przyjdzie”. (autor nieznany)

Za nami   trudny czas, okres wytężonej pracy i nauki,  czas wielu nowych doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów i trudnych wyborów. Gratuluję i dziękuję Wszystkim!

Dzisiaj  w sposób szczególny zwracam się do absolwentów naszej szkoły, którzy wchodzą w kolejny, jeszcze nieznany etap edukacji, ale wierzę, że są do niego dobrze przygotowani.

Egzamin ósmoklasisty pokazał, że  jesteście odpowiedzialni i rozsądni.

Mam nadzieję, że czuliście się w naszej szkole potrzebni, ważni i docenieni, że znaleźliście życzliwość i zrozumienie, że okres nauki w  naszej szkole  pozwolił Wam zdobyć niezbędną wiedzę, doświadczenie i odwagę  na dalszą drogę edukacji.

Wyznaczajcie sobie cele, które zamierzacie osiągnąć!

Wiążę z Wami duże nadzieje, ponieważ jestem przekonana, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w  naszej szkole, będą teraz procentowały. Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni.

Idźcie śmiało z wysoko podniesioną głową, pokonujcie  trudności!

W życiu kierujcie się wyłącznie zasadami , które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych. „ Szanujcie siebie, a inni Was uszanują”.

Życzę Wam, abyście  w  wybranej przez siebie szkole odnaleźli dla siebie miejsceodnaleźli nowych kolegów, a nawet przyjaciół, spotkali życzliwych  i wymagających nauczycieli.

Wszystkim uczniom dziękuję, że chodziliście do szkoły, że zdecydowana większość z Was odpowiedzialnie uczestniczyła w zdalnym nauczaniu, że przy nieodzownym wsparciu Rodziców wiele nauczyliście się. Wiem, że nie każdy dzień był radosny i dlatego dziękuję Wam za to, że współpracowaliście z nauczycielami.

Rodzicom dziękuję za wsparcie, trud wychowania dzieci i kształcenia ich, szczególnie w okresie zdalnego nauczania.  Bez Waszej pomocy byłoby zdecydowanie trudniej. Państwa wsparcie, życzliwość i pomoc jest nieoceniona. Dziękuję, dziękuję, dziękuję! Współpraca z Państwem to przyjemność i zaszczyt.

Nauczycielom dziękuje za to, że każdego dnia możemy wspólnietworzyć nową szkołę, szkołę z tradycjami, ale otwartą na nowoczesność, patrzącą w przyszłość.

Reasumując, gratuluję wszystkim nagrodzonym, zarówno  uczniom, jak  i rodzicom. Razem z Wami cieszę się z Waszych sukcesów  i osiągnięć, bo one powodują, że nasza szkoła cieszy się dobrą opinią w środowisku lokalnym i nie tylko.

Nadszedł czas na zasłużone wakacje. Życzę całej społeczności szkolnej udanych i bezpiecznych wakacji.

Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny.  Bądźcie radośni i pogodni, a jednocześnie rozważni, przewidujący i ostrożni.  Myślę, że wszyscy pragniemy spotkać się we wrześniu zdrowi, szczęśliwi, z nowymi pomysłami na naszą szkołę, naszą „ jedynkę”.

„ To nie jest koniec, a nawet nie jest początek końca, to koniec początku”. (Winston Churchill)

Z wyrazami szacunku i uznania

Grażyna Ruszkowska

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku