Utworzono: 01-03-2019

Dnia 28 lutego br. w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty dla klas II oraz VII szkoły podstawowej na temat fonoholizmu i nałogowego korzystania z telefonów komórkowych.

Celem warsztatów było między innymi:  ukazanie uczniom do jakich ciekawych zadań może być wykorzystywany telefon komórkowy bądź tablet, pokazanie jak w sposób ciekawy można spędzić czas wolny bez tych urządzeń, a także uświadomienie najważniejszych zagrożeń wynikających   z nieodpowiedniego wykorzystywania urządzeń mobilnych. Młodzież dowiedziała się w jakich sytuacjach oraz miejscach  nie powinno się  korzystać z  telefonów komórkowych i tabletów,  jak ważny jest bezpośredni kontakt z rodzicami (rozmowa, dotyk, wspólny czas), co to jest cyberprzemoc, jakie ma formy oraz jak można jej przeciwdziałać.

Warsztaty przeprowadzone były przez Fundację Dbam o mój zasięg.

"Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś." - Steve Jobs grafika