"Wolontariat" w projekcie na znaczek pocztowy

"Wolontariat" w projekcie na znaczek pocztowy

    Znaczek pocztowy to nie tylko obrazek naklejany na kopertę, nie tylko potwierdzenie opłaty za przesłanie listu. Jest to przede wszystkim dzieło sztuki. Potrzeba wielu lat, aby dojść do takiej wprawy, żeby móc projektować znaczki. Wielu profesjonalnych grafików marzy, aby owoce ich twórczości znalazły się na znaczkach pocztowych. Krajowe i międzynarodowe konkursy są okazją do zaprezentowania własnych osiągnięć, pochwalenia się talentem i umiejętnościami.

   Konkurs „Świat oczami młodych” to jedyna w swoim rodzaju możliwość samodzielnego zaprojektowania znaczka przez młodzież. Trzy najlepsze projekty wraz z nazwiskami ich autorów znajdą się na znaczkach wydanych w nakładzie 100 tys. egzemplarzy. Będą one dostępne w każdej placówce pocztowej, na dziesiątki lat trafią do klaserów filatelistów.

    Czwarta edycja konkursu organizowana pod hasłem „Wolontariat” poświęcona jest tematyce wolontariatu w różnych jego aspektach tj.: idee jakie za sobą niesie, przykłady działań wolontariackich, a także korzyści zarówno dla beneficjentów, jak i samych wolontariuszy.

   Celem konkursu jest promocja i przybliżenie młodzieży idei wolontariatu, oraz zachęcanie jej do aktywnego angażowania się w pomaganie potrzebującym wsparcia: ludziom, zwierzętom, przyrodzie. Stworzone prace mają pomóc w zwiększaniu świadomości społecznej na temat wolontariatu i jego roli w życiu ludzi oraz budowaniu postaw altruistycznych.

W tym roku szkołę reprezentują uczennice z klasy II i III, które wykonały prace zdalnie:

Lena Brękiewicz - IIc

Magda Trąbińska - IIb

Maja Tutakowska - IIIa

     Ich prace plastyczne można zobaczyć na stronie Fundacji BOŚ w zakładce " Prace konkursowe" i Poczty Polskiej w Warszawie.

Ogłoszenie wyników odbędzie się na stronie konkursowej w drugiej połowie czerwca.

Trzymamy kciuki za dziewczynki oraz koordynatorkę projektu p.Dorotę Przychoda Bonemberg.