Sportowy tydzień

Utworzono: 01-10-2018

Ostatni tydzień września upłynął w naszej szkole na sportowo, a to za sprawą Europejskiego Tygodnia Sportu. Jest on inicjatywą Komisji Europejskiej mającej promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Kampania ta realizowana jest pod hasłem #Be Active (Bądź aktywny) i ma zachęcić do aktywnego trybu życia przez cały rok.

W naszej szkole wszystkie zespoły klasowe uczestniczyły w różnego rodzaju aktywnościach. Dla pierwszo i drugoklasistów zorganizowane zostały zajęcia sportowe. Starszym uczniom wielu emocji dostarczyła wizyta w parku trampolin (VIIb, VIId, VIIe, IIIa, IIIc, IIIs, Ic), kręgielni (VIIa, VIIIe), Aquaparku (VIIIc). Klasa VIIb dodatkowo zwiedziła również Muzeum Emigracji w Gdyni. Gimnazjaliści z IIIb, IIIe i klasa VIIIa wybrali rajd pieszy nad jezioro Lubowidz, zaś klasa VIIId na rajd pieszy na Uroczysko Drętowo – tutaj uczniowie zostali zapoznani ze  ścieżką przyrodniczo-biologiczną. Klasa VIIIb mogła podziwiać jesienne uroki naszej okolicy podczas rajdu rowerowego, zaś klasa VIIc odwiedziła Power Park w Łebie w którym uczestniczyła w paintballu, wyścigach gokardowych oraz pokonywaniu parku linowego.

Mamy nadzieje, że ten wyjątkowy tydzień zachęci naszych uczniów do podejmowania różnego rodzaju aktywności sportowych.

Sportowy tydzień grafika