Spotkania profilaktyczne z policjantami

Utworzono: 25-01-2019

Jak co roku, w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów klas VII oraz I z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Starsi uczniowie rozmawiali na temat odpowiedzialności nieletnich w myśl ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, cyberprzemocy, dyskryminacji oraz konsekwencjach mowy nienawiści. Funkcjonariusze rozmawiali także na temat roli świadka przemocy, tłumacząc jak ważne jest, aby zgłaszać osobom dorosłym niepokojące młodzież sytuacje.

Z naszymi pierwszakami funkcjonariusze rozmawiali głównie na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Z maluchami omówiono zagrożenia jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu, przypomniano numery alarmowe i poinformowano o konieczności używania elementów odblaskowych. W czasie spotkania policjanci mówili również o tym, jak zachować się w przypadku kontaktu z nieznajomymi.

Spotkania profilaktyczne z policjantami grafika