Sukcesy naszych pływaczek na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Sukcesy naszych pływaczek na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów

    Dwie nasze uczennice: Hanna Walkusz oraz Kaja Moczyło zadebiutowały w Mistrzostwach Polski w pływaniu. Na 25-metrowej pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowały o czołowe miejsca w kraju pływacy 14 -letni.

Po wyścigu trener Dariusz Gromulski skomentował: Hania była debiutantką na Mistrzostwach Polski. W trzydniowych zawodach trzy razy potwierdziła przynależność do ścisłej czołówki delfinistek w tej kategorii wiekowej. Startując w finałach A stylem motylkowym ,zajęła 6 miejsce na dystansie 100m, 7 na 200m i 8 na dystansie 50 metrów, poprawiając rekordy życiowe i rekordy Lęborka na100 i 200m. Potwierdziła duże predyspozycje do dalszego szkolenia sportowego. Wierzę, że osiągnięte wyniki zmotywują młodą pływaczkę  MEYN Solex Lębork do dalszej pracy treningowej i myślę, że w kolejnych mistrzostwach powalczy o medale.

W wyścigu na 200m stylem dowolnym Kaja Moczyło wygrała swoją serię eliminacyjną w czasie 2:20,38 poprawiając swoją życiówkę o ponad 2 sekundy. W klasyfikacji juniorek osiągnięty wynik Kai to 26 miejsce w kraju. Kaja poprawiła swoją życiówkę na dystansie 400m stylem dowolnym -osiągnęła rezultat 4.56.05. Kaja po raz pierwszy złamała barierę 5 minut na tym dystansie i sklasyfikowano ją na 33. miejscu w kraju.