Święto bajkowych postaci

Utworzono: 07-11-2019

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Wbrew pozorom nie jest to święto skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na wychowawczą i edukacyjną rolę bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, jak również prawidłowych postaw – koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, współczucia.

Bajki, baśnie, bajeczki - zarówno te czytane jak i oglądane - odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego też w miniony wtorek uczniowie klas I-III mogli wcielić się w swoją ulubioną bajkową postać. Uczennice klasy VIIIa czytały naszym najmłodszym uczniom bajki, zaś uczniowie klas siódmych i ósmych zmierzyli się tego dnia z bajkowym testem pod hasłem: „Bajki naszego dzieciństwa”. Było wesoło, kolorowo i bajecznie!

Święto bajkowych postaci grafika