Tajemnicza Liczba Pi

Utworzono: 14-03-2019

14 marca  z okazji Dnia Liczby Pi w holu szkoły pojawiła się gazetka na temat tej liczby i jej historii. Zadaniem każdej klasy było również przygotowanie jednej cyfry z rozwinięcia liczby Pi oraz tekstu, dzięki któremu można napisać to rozwinięcie z kilkunastoma cyframi po przecinku. Jeden z  tekstów autorstwa uczniów klasy IIIe prezentujemy poniżej.

„Kot z psem w parku spacerują po dróżce, którą paw idzie. Ciekawie wypatrują kukułki kukającej. Kot ma dwa tulipany całe różowe, od mądrej sowy. Paw tym zadziwił się, że kukułka szczekała. Kotek uradowany, że tulipany posiadał. Pies o kukającej kukułce wiedział tyle, że uczyła się języków obcych, dlatego szczekała i z psem się dogadała. Morał z tej historii taki, że gdy języki obce poznajemy więcej o świecie się dowiadujemy.”

3, 141592653589793238462643383279502884197 – ciąg cyfr zgadzających się z ilością liter w kolejnych wyrazach.

Tajemnicza Liczba Pi grafika