Tydzień misyjny

Utworzono: 25-10-2019

W miesiącu październiku na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. W naszej szkole okazją do rozmowy o pracy na misjach stała się wizyta wolontariuszki z Kazachstanu p. Małgorzaty Wos. Przebywała na misjach w tym kraju,pracując jako wolontariusz w miejscowym domu dziecka. Opowiedziała uczniom klas drugich i dzieciom ze świetlicy szkolnej ,jak wyglądała jej praca  w innym kraju, jak w Kazachstanie obchodzi się święta i spędza wolny czas i jaki panuje tam klimat.  Nie lada atrakcją stały się stroje miejscowych mieszkańców Kazachstanu,Peru i dalekiej Afryki, które uczniowie mogli przymierzyć. Mieliśmy też do dyspozycji tamtejszą walutę oraz oglądaliśmy mini jurtę. Przez to spotkanie temat misji i misjonarzy stał się nam bardzo bliski. Wszyscy uczestnicy podziękowali p. Małgorzacie wspólną piosenką ,,Dobrze, że jesteś”.

Tydzień misyjny grafika