Uśmiech proszę!

Utworzono: 08-10-2018

W piątek - 5 października - uczniowie klas II zaprosili wszystkich uczniów i pracowników szkoły na Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego święta był artysta Harvey Ball, twórca “smiley’a” – słynnej uśmiechniętej buźki na żółtym tle.

Drugoklasiści, aby uczcić ten “roześmiany” dzień, przy specjalnie przygotowanym stoisku częstowali wszystkich UŚMIECHEM:-) i cytryną, a następnie rozdawali ordery uśmiechu oraz lizaki. Dodatkowo uczniowie klas młodszych przyszli tego dnia ubrani na żółto lub bardzo kolorowo oraz przynieśli ze sobą zabawne gadżety. Podczas lekcji przedstawiali przygotowane przez siebie żarty .

Dzień ten stał się okazją, aby udowodnić, że faktycznie “śmiech to zdrowie”. Faktem naukowym jest, że śmiech powoduje lepsze dotlenienie ludzkiego organizmu. To również fantastyczna gimnstyka zarówno twarzy, brzucha, ramion oraz przepony. Śmiech rozładowuje napięcia emocjonalne, doskonale wpływa na atmosferę najblizszego otoczenia. Uśmiechnięte osoby łatwiej nawiązują relacje z innymi, wydają się atrakcyjniejsze i o wiele sympatyczniejsze. Śmiejąc się wydzielają się również hormony szczęścia, czyli endorfiny.  Dlatego UŚMIECHAJMY SIĘ jak najczęściej!

Uśmiech proszę! grafika