VIIa w Urzędzie Miasta w Lęborku

Utworzono: 17-11-2018

15.11. uczniowie klasy VIIa wraz z wychowawcą udali się z wizytą do lęborskiego ratusza w ramach programu Otwarta firma.

Na miejscu powitali nas gospodarze tamtejszej placówki, pan Marian Kurzydło - sekretarz miasta oraz pracownik urzędu - p.Anna Ciężkowska -Mruk.

W sali rajców uczniowie  dowiedzieli się, jaka jest specyfika pracy w urzędzie miejskim,  kto może pracować w tej instytucji , a także jakie studia należy ukończyć, by móc piastować urzędnicze stanowisko. Sekretarz miasta bardzo ciekawie i przystępnie opowiedział uczniom, z jakimi problemami borykają się samorządowcy, jak wiele spraw muszą załatwiać, by zadowolić  mieszkańców miasta. Nie zabrakło także pytań ze strony uczniów, na które pan sekretarz  cierpliwie i rzeczowo odpowiadał.

Na koniec wszyscy uczniowie zostali obdarowani upominkami , mogli także zwiedzić dawny skarbiec ratuszowy, a także salę ślubów, w której odbywają się śluby cywilne.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni wrażeń z wycieczki do lęborskiego ratusza.

VIIa w Urzędzie Miasta w Lęborku grafika