VIIIa i VIIIe z wizytą w Muzeum II Wojny Światowej

Utworzono: 24-09-2019

W ramach lekcji przedmiotowej w terenie dnia 24.09. uczniowie klas VIIIa i VIIIe pod opieką wychowawców oraz nauczyciela historii wybrali  się na wycieczkę do Gdańska do Muzeum II Wojny Światowej. Uczestnicy wyjazdu mogli zwiedzać wystawę główną, która zajmuje teren ok.5 tys. m2. Prezentuje ona w nowoczesny, oryginalny, lecz również poruszający sposób II wojnę światową, zarówno z perspektywy ówczesnej polityki, ale także przeżyć zwykłych ludzi. Ekspozycja przedstawia nie tylko losy Polaków pod okupacją , ale też doświadczenia innych narodów. Nasi uczniowie z uwagą i skupieniem śledzili wszystkie punkty wystawy, poznając tragiczną historię naszego narodu w latach 1939- 1945. Była to dla nich ważna lekcja, nie tylko historii, ale także patriotyzmu.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Centrum U7, gdzie uczniowie mogli rywalizować w kręgielni, uczyć się współpracy w zespole oraz zjeść wspólną pizzę. W godzinach popołudniowych wszyscy , pełni wrażeń i  nowych doświadczeń wrócili do Lęborka.

VIIIa i VIIIe z wizytą w Muzeum II Wojny Światowej grafika