VIIId w Starostwie Powiatowym

Utworzono: 15-11-2018

W czwartek 15 listopada klasa VIII d uczestniczyła w  spotkaniu zorganizowanym w Starostwie Powiatowym w związku z realizacją programu „Otwarta Firma” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Spotkanie otworzyła Wicestarosta Lęborski Elżbieta Godderis, która przywitała gości w sali obrad Rady Powiatu Lęborskiego. Dalszą część spotkania poprowadziła Iwona Juchniewicz, będąca pracownikiem Referatu Rozwoju i Promocji.

Na wstępie uczniowie dowiedzieli się o ciekawym architektonicznie obiekcie i jego roli  na przestrzeni dziejów oraz różnicach pomiędzy kompetencjami władz powiatowych i władz gminnych. Dodatkowo młodzież uzyskała szczegółową informację dotyczącą zakresu spraw, które można załatwić w urzędzie.  Najwięcej mieszkańców przychodzi do starostwa w celu załatwienia formalności związanych z rejestracją pojazdów, wydawaniem praw jazdy oraz z kwestiami geodezyjnymi, budowlanymi, czy ochrony środowiska.

Wśród innych spraw, które można załatwić w urzędzie znajdują się również te dotyczące chociażby wydawania koncesji na pozyskiwanie kopalin, czy pozwoleń na emisję gazów i płynów do powietrza. Do zadań powiatu należą również  sprawy oświatowe, dotyczące lokalnego sportu, działających na gruncie lokalnym stowarzyszeń oraz ochrony  zdrowia.

Miłą niespodzianką dla naszych uczniów były skromne podarunki oraz specjalnie  przygotowany poczęstunek.

VIIId w Starostwie Powiatowym grafika