Warto wiedzieć więcej

Utworzono: 17-01-2019

17 stycznia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez swoich starszych kolegów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Lęborku realizujących projekt pod hasłem: (nie)Zwolnieni z Cukrzycy. Jego celem jest uświadamianie społeczeństwa o coraz większej liczbie zachorowań  na cukrzycę oraz promowanie zdrowego stylu życia. Zajęcia uświadomiły naszym uczniom jak groźna chorobą jest cukrzyca, jak wygląda jej leczenie oraz na co powinno się zwrócić szczególną uwagę. Licealiści zaprezentowali również działanie glukometru oraz prezentację podsumowującą najważniejsze wiadomości dotyczące tej tematyki. Na zakończenie młodzież wypełniła ankietę sprawdzającą zdobytą przez nich wiedzę.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas: VIIa, VIIIe oraz IIIb, IIIc, IIId i IIIe gimnazjum.

Serdecznie dziękujemy licealistom za ciekawe i pouczające zajęcia.

Warto wiedzieć więcej grafika