Weronika i Hania w krajowej czołówce juniorek w pływaniu

Utworzono: 01-03-2021

27 i 28 lutego na 50- metrowej pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowało 940 pływaków w Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. W dwudniowych zmaganiach wysoką formę zaprezentowały pływaczki Solexu Lębork. Weronika Klejna zajęła trzecie miejsce w kategorii seniorek na dystansie 200 metrów stylem klasycznym, osiągając wynik 2:36,22. W rywalizacji juniorek 16- letnich zajęła pierwsze miejsce na 200 klasykiem oraz drugie miejsce na 100 metrów stylem klasycznym z czasem 1:13,80.

W kategorii juniorek 15- letnich Hanna Walkusz zajęła 3 miejsca na 50 metrów stylem motylkowym 0:29,89 i 200 metrów stylem motylkowym 2:38,84.
Po zawodach trener Dariusz Gromulski skomentował: "Był to pożyteczny sprawdzian przed zbliżającą się pierwszą rundą Ligi Pływackiej POZP w Gdańsku. Weronika pokonała Mistrzynię Polski Juniorek 15 -letnich Wiktorię Radek z Tych, z którą przegrała złoty medal w finale w grudniowych Mistrzostwach Polski w Łodzi."

Obok Hani Walkusz z klasy VIII C, na zawodach startowali również Kaja Moczyło oraz Szymon Hallman. Serdeczne gratulacje dla trenera i podopiecznych.