Wizyta w Pałacu Prezydenckim

Utworzono: 29-10-2018

W dniach 21-22 października  trzynaścioro uczniów realizujących projekt naukowy „Pan Stanisław - Szkoła w Kosmosie” udało się do Warszawy w celu udziału w konferencji „Technologie przyszłości. Przemysł kosmiczny”.

Konferencja odbyła się w Pałacu Prezydenckim, a dodatkowo towarzyszyła jej wystawa eksponatów prezentujących  polską myśl techniczną i technologiczną związaną z przemysłem kosmicznym. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do przedstawienia modelu żagla deorbitacyjnego do satelity, który stworzyli we współpracy ze studentami Politechniki Warszawskiej (zespół PW-Sat2).

Podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim uczniowie mieli możliwość zwiedzenia najważniejszych sal pałacowych, jak również spotkania z Prezydentem Andrzejem Dudą oraz spotkania z wyjątkowymi ludźmi ze świata nauki. Dodatkowo przysłuchiwali się dyskusji podczas panelu dyskusyjnego, w którym uczestniczyli: prof. dr hab. Iwona Stanisławska – Dyrektor Centrum Badań Kosmicznych, dr hab. Grzegorz Brona – Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, Artur Chmielewski – NASA JPL, prof. dr hab. inż. Maciej Chorowski – Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Bartosz Kędziora – Prezes Astronika Sp. z o.o., Inna Uwarowa – Instytut Techniki Cieplnej, Politechnika Warszawska.

Po zakończeniu konferencji uczniowie udali się do siedziby TVP, w celu udzielenia wywiadu dla TeleExpressu. Wywiad został wyemitowany dnia 23.10.br. w TeleExpresie Extra.

Wizyta w Pałacu Prezydenckim grafika