Wycieczka do Berlina i Heide Parku

Utworzono: 06-06-2019

W dniach 29.05- 31.05.2019 uczniowie kl.8a, 8b,7b, 3d, 3s wybrali się na wycieczkę do Berlina oraz do największego parku rozrywki w Niemczech- Heide Parku. Początek wycieczki to zwiedzanie Berlina, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki niemieckiej stolicy - Brandenburger Tor, Museumsinsel, Fernsehturm, Reichstag, Berliner Mauer oraz Muzeum Figur Woskowych. Kolejny dzień to już szalona zabawa w parku rozrywki. Heide Park znajduje się w pobliżu miasta Soltau, koło Hamburga i zajmuje powierzchnię blisko 85ha. Został otwarty 18.08.1978 roku.Posiada 44 atrakcje dla gości w każdym wieku.Kolejką  o największym przyspieszeniu jest Desert Race (Intamin), która posiada napęd hydrauliczny.W ciągu 2,4s przyspiesza do 100km/h.Natomiast Krake- to pierwsza w Niemczech i druga w Europie kolejka typu Dive Coaster, gdzie kąt nachylenia pierwszego spadu wynosi 90 stopni. Najwyższą i najszybszą kolejką górską parku jest Colossos, która w 2003 roku została zapisana do księgi rekordów Guinessa jako drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadu – 61 stopni.

Emocji było sporo, humory dopisywały, więc naszą wycieczkę uważamy za udaną.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele:Iwona Suszyńska,Marzena Kurzydło, Beata Ugodowska, Katarzyna Kurzydło, Mateusz Ziarkowski, Mirosław Abraham oraz rodzic pan Ireneusz Maszota.

Wycieczka do Berlina i Heide Parku grafika