Wyjście klasy 8c do Urzędu Miejskiego w Lęborku

Utworzono: 21-11-2019

21.11.2019 klasa VIIIc odwiedziła Urząd Miejski w Lęborku. W Ratuszu uczniów powitał Burmistrz pan Witold Namyślak.  Następnie   zaprowadził ich  do skarbca i opowiedział o jego historii. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzenie  Sali Rajców, w której przybyłych przyjął Sekretarz  Miasta - pan Marian Kurzydło. Wszyscy mogli zasiąść przy okrągłym stole, tak jak czynią to lęborscy radni podczas swoich spotkań. Uczniowie dowiedzieli się, na czym  polega praca w urzędzie , jakie   kwalifikacje trzeba mieć, aby móc podjąć pracę w Ratuszu . Pan Sekretarz opowiadał też o historii Ratusza , o pięknej Sali Rajców, jej wystroju i przeznaczeniu.  Młodzież mogła  również  zadawać pytania dotyczące pracy w urzędzie oraz spraw, które można w nim załatwić. Atmosfera spotkania była bardzo miła i sympatyczna .

Wyjście klasy 8c do Urzędu Miejskiego w Lęborku grafika