Wyróżnienia w VIII edycji "Marzycielskiej poczty"

Utworzono: 28-11-2019

„Witaj Młody Człowieku! […] Jestem wielkim czarnoksiężnikiem. Moja moc jest ogromna, potrafię wypiętrzyć góry, gasić pożary, przesypywać piasek na pustyniach […]. Wczoraj moja czarodziejska kula pokazała mi Twoją twarz […].”

Tak rozpoczął swój list do nieznanego, chorego dziecka Mateusz – jeden z uczestników VIII  Konkursu Literackiego Uczniów Klas 7-8 Szkoły Podstawowej „Marzycielska Poczta – napisz list do chorego dziecka”.

Wzięło w nim udział 10 uczniów z naszej szkoły: z kl. VII b – Dominika Naczk, Mateusz Kamieniecki, Kornelia Żuk, z kl. VII e – Karina Gajkowska, Julia Wesołowska, Jakub Szczechowicz, Jakub Warmbier, Kinga Kapel i z VII d – Nikola Płocharczyk i Oskar Małachowicz.

Autorzy tekstów wykazali się wrażliwością na chorobę rówieśników, dobrocią, mądrością, pomysłowością i lekkim piórem. Wszystkie listy zostaną przekazane w oryginale chorym na święta Bożego Narodzenia. Komisja konkursowa  podziękowała wszystkim uczestnikom, a czworo  uczniów zostało wyróżnionych za szczególne walory listu: Mateusz, Dominika, Nikola i Oskar. Warto nadmienić, że w konkursie nie ma tytułów oraz miejsc. Autorzy najlepszych listów zostali wyróżnieni.

Gratulujemy, cieszymy się, że wśród młodego pokolenia nie zamiera sztuka pisania listów i dostrzeganie potrzeb słabszych.

Wyróżnienia w VIII edycji "Marzycielskiej poczty" grafika