Z usmiechem nam do twarzy!

Utworzono: 09-10-2020

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest rokrocznie w pierwszy piątek października od 1999 roku, czyli już 21 lat !

Genezy Światowego Dnia Uśmiechu można doszukiwać się w latach sześćdziesiatych XX wieku, kiedy niejaki Harvey Ball stworzył znany symbol uśmiechniętej buźki na żółtym tle, tzw. "smiley face". Miała ona symbolizować radość życia, czyli dokładnie to, czego brakuje ludziom na co dzień. Bezinteresowny uśmiech jest rzadko spotykany na twarzach ludzi pochłoniętych codziennymi obowiązkami. Buźka miała przypomnieć o tym, aby nadmiar zadań nie przysłaniał zwykłej radości z tego, co zsyła nam los.

W tym roku uczniowie naszej szkoły przygotowali maseczki ozdobione śmiesznymi minkami wywołującymi uśmiech na twarzach innych.

Tak więc, uśmiechajmy się jak najczęściej! Poprawi to, nie tylko naszą kondycję zdrowotną i psychiczną, ale także uczyni świat wokół nas piękniejszym i bardziej przyjaznym.

Tego życzą organizatorzy szkolnego święta- wychowawcy klasy Ia i I b.

Z usmiechem nam do twarzy! grafika