Z wizytą w LO nr 3 w Gdyni

Utworzono: 29-01-2019

28 stycznia czternaścioro uczniów realizujących projekt popularno – naukowy „Pan Stanisław – Szkoła w Kosmosie” udało się do Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Gdyni.

Głównym celem  było spotkanie z zespołem realizującym projekt inżynieryjno – naukowy 3 – SAT. Podczas wizyty nasi uczniowie uczestniczyli w telekonferencji z Michałem Gumielą z PW SAT2, który przekazał szczegóły dotyczące namierzania satelity. Dodatkowo uczniowie poznali  główne cele i założenia projektu 3 SAT, dowiedzieli się o  możliwości druku 3 D w szkole, jak też zaprezentowali swoim starszym kolegom i ich opiekunom swoje własne działania projektowe.

Na zakończenie wizyty starsi uczniowie z LO 3 zorganizowali ciekawą wycieczkę po szkole, podczas której można było poznać zasady rekrutacji, organizację życia szkolnego, jak też zobaczyć najważniejsze pomieszczenia szkolne.

Z wizytą w LO nr 3 w Gdyni grafika