Zaśpiewaliśmy hymn dla niepodległej

Utworzono: 10-11-2018

9 listopada o godzinie 11:11 uczniowie w niemal wszystkich szkołach w Polsce odśpiewali wspólnie  Mazurek Dąbrowskiego. Akcje zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, a nasza szkoła z chęcią odpowiedziała na apel, by śpiewać dla Niepodległej. Uczniowie ustawieni na korytarzach, na  trzech kondygnacjach szkoły,  z nauczycielami i pracownikami uroczyście odśpiewali  hymn. Gościem honorowym był Burmistrz Miasta Lęborka Witold Namyślak.  Wszystkim zgromadzonym towarzyszyła nie tylko powaga, ale też  niezwykłe wzruszenie.

Wspólne śpiewanie poprzedziła spora dawka informacji przekazanych uczniom w formie audycji na temat pieśni hymnicznych, które Polacy śpiewali przy okazji różnych uroczystości patriotycznych, a które pretendowały do miana hymnu narodowego. Nie zabrakło także informacji nt. samego Mazurka Dąbrowskiego. Poszczególne zwrotki odnoszą się do konkretnych wydarzeń i bohaterów, a informacje te warto utrwalać. Jesteśmy dumni, że jako uczniowie szkoły, której  patronem jest Józef Wybicki - autor słów polskiego hymnu, mogliśmy włączyć się we wspólne śpiewanie.

Zdjęcia i informacje z wydarzenia znajdziecie również na stronie www.wybierzlebork.pl

Zaśpiewaliśmy hymn dla niepodległej grafika