Erasmus+2018-2020

PROJEKT  ERASMUS +  2018-2020

 

Miło nam poinformować, że kolejny raz nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację międzynarodowego projektu Erasmus+. W projekcie weźmie udział 7 państw:

Grecja, Hiszpania, Włochy, Finlandia, Luksemburg, Niemcy i Polska - którą będzie reprezentowała nasza szkoła. Tytuł projektu: „Well-being Improvement for New Generations at Schools”

 

Nasz projekt to:

  • poprawa kondycji psychicznej i fizycznej
  • budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich
  • promocja zdrowych nawyków żywieniowych
  • poznanie technik relaksacyjnych
  • zaprezentowanie skutecznych sposobów uczenia się w szkołach europejskich
  • krótkoterminowe wymiany grup uczniów

 

Podczas tygodniowego pobytu w każdym z tych państw nasi uczniowie, którzy wezmą udział w tym projekcie, będą mogli współpracować ze swoimi rówieśnikami z Grecji, Hiszpanii, Włoch, Finlandii, Luksemburga oraz Niemiec i porównać naukę w różnych szkołach. My natomiast będziemy szkołą, która jako pierwsza w październiku 2018 roku będzie gościła wszystkich uczestników projektu.

 

Szkoły w naszym projekcie 2018-2020:

 

1st High School of Kalampaka, Kalampaka, Grecja

Colegio Nuestra Señora de Monte-Sión, Torrent, Hiszpania

IC San  Giorgio de Mantova, San Giorgio di Mantova, Włochy

Ruukinkangas School Suomussalmi, Finlandia

Deutsch Luxemburgisches Schengen Lyzeum, Perl, Luksemburg/Niemcy

Szkoła Podstawowa nr 1, Lębork, Polska

 

Katarzyna Wróblewska-Kurzydło- koordynator projektu

 Izabela Lipowska

Joanna Nowicka- Młyńska


 


Uwaga

międzynarodowy konkurs Erasmus +

na

LOGO PROJEKTU

   Well-being Improvement for New Generations at Schools”

2018-2020

czyli:

POPRAWA SAMOPOCZUCIA UCZNIÓW

 

 nasz projekt to:

- poprawa kondycji psychicznej i fizycznej

- budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich

- promocja zdrowych nawyków żywieniowych

- poznanie technik relaksacyjnych

- zaprezentowanie skutecznych sposobów uczenia się w szkołach europejskich

warunki:

- logo przygotowuje zespół 3-4 osobowy

- forma logo -dowolna, ale dobrej jakości (plakat, rysunek, grafika- A3 lub grafika komputerowa)

- można (ale nie trzeba) użyć tylko jednego słowa 'WINGS'

termin:

1 października 2018, do godz. 15.00 (sala 30)

komisja oceniająca uwzględni w szczególności:

- logo nawiązuje do tytułu projektu

- logo wyróżnia się, jest wyjątkowe

- logo jest łatwo zauważalne, widoczne

- logo można dowolnie używać (np. jako grafikę, naklejkę, druk na koszulce)

- logo jest łatwe do zapamiętania

- logo jest uniwersalne, ma sens

- logo jest ponadczasowe (nie zawiera jaskrawych kolorów i wymyślnych czcionek)

przebieg konkursu:

03.10.2018      Szkolna Komisja Konkursowa ogłosi i nagrodzi zwycięskie trzy zespoły

05.10. 2018     Szkolna Komisja Konkursowa wyśle trzy prace na konkurs międzynarodowy.

                         Międzynarodowa komisja Konkursowa wybierze 6 najlepszych propozycji.

22.10.2018       podczas spotkania międzynarodowego w Polsce grupa projektowa wybierze zwycięskie logo projektu

nagroda:

100 Euro !!!!! dla najlepszego zespołu zostanie wręczone

podczas międzynarodowego spotkania w Polsce


Erasmus+ w Grecji

Pierwsze spotkanie naszego projektu Erasmus+ Wellbeing Improvement for New Generations at Schools”, czyli poprawa smopoczucia uczniów,  odbyło się w dniach 12.-16.09.2018, w Kalambaka, w Grecji.W spotkaniu wzięli udział nauczyciele : pani Katarzyna Wróblewska Kurzydło - koordynator projektu oraz pani Izabela Lipowska. Podczas spotkania nauczyciele pracowali na platformie eTwinning, został również opracowany plan projektu na dwa lata, a w ramach ogłoszonego przez Komisję Europejską roku 2018, jako rok dziedzictwa kulturowego nauczyciele zwiedzili miejscowość Kalambaka, która leży u podnóża masywu górskiego Meteorów, na szczycie którego znajduje się grupa prawosławnych klasztorów (monastyrów), wpisanych wraz z całym masywem na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Następnie wszyscy członkowie grupy projektowej zwiedzili Muzeum Archeologiczne w Salonikach. Kolejne spotkanie projektowe uczniów i nauczycieli odbędzie się już w październiku 2018 roku w naszej szkole, a następne w marcu 2019 we Włoszech, natomiast w maju 2019 roku  naszych uczniów i nauczycieli  powita kolejny raz Grecja.


Międzynarodowe spotkanie Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 1

https://www.lebork.pl/aktualnosci/miedzynarodowe-spotkanie-erasmus-w-szkole-podstawowej-nr-1/

https://www.facebook.com/groups/1981036088841201/

 

 W minionym tygodniu, w dniach 22-28 października, Szkoła Podstawowa nr 1 gościła uczestników projektu „Wellbeing Improvement for New Generations at Schools”, czyli poprawa samopoczucia uczniów w szkole, w ramach programu Erasmus+. Naszą szkołę odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Hiszpanii, Finlandii, Luksemburga, Grecji i Włoch - łącznie 41 osób. Gości powitaliśmy w naszej szkole tradycyjnie chlebem i solą oraz krótkim przedstawieniem anonsującym zaplanowane na tydzień zadania i atrakcje. Następnie uczestnicy projektu spotkali się z Burmistrzem Miasta Lęborka - Witoldem Namyślakiem oraz Sekretarzem Miasta Lęborka- Marianem Kurzydło.

Dla uczestników projektu przygotowaliśmy liczne atrakcje, gry integracyjne,  a także wycieczki prezentujące nasz region. Wspólnie z grupą międzynarodową zwiedziliśmy Łebę i ruchome wydmy. Byliśmy w Gdańsku, na Westerplatte, w Europejskim Centrum Solidarności oraz w Sopocie.

Realizując zadania projektu uczniowie i nauczyciele pracowali na platformie eTwinning – przestrzeni do bezpiecznej współpracy szkół online. Każde państwo zaprezentowało swoją propozycję na konkurs, w celu wybrania logo projektu. Uczniowie obejrzeli przygotowane i zaprezentowane przez kolegów filmy przedstawiające swoje państwa, miasta i szkoły, a następnie  sprawdzali swą wiedzę biorąc udział w quiz'ie .  Były również dyskusje podsumowujące ankietę na temat samopoczucia uczniów w szkole. Podczas zabaw integracyjnych wspólnie - uczniowie i nauczyciele - tańczyli „Belgijkę”, bawili  się na międzynarodowej dyskotece w restauracji „Różana”, a w sobotę zaprosiliśmy naszych gości do udziału w marszu „survivalowym”, a następnie do wspólnej zabawy przy  ognisku w Runowie.

Dla naszych przyjaciół z zagranicy zorganizowaliśmy imprezę pt: „Dzień Ciekawości Świata” polegającą na promocji poszczególnych krajów przy pomocy reklamy, quiz'u wiedzy, zadania sportowego i tańca.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprosiliśmy nauczycieli projektu z Hiszpanii, Finlandii, Luksemburga Grecji i Włoch  na wspólne świętowanie, z całym gronem pedagogicznym. Grupa Erasmus+ miała  również okazję zwiedzić firmę  „Meyn” i poznać proces produkcyjny maszyn niezbędnych w przemyśle drobiowym.

Podziękowania należą się wszystkim nauczycielom wspierającym realizację projektu Erasmus+.

Dziękujemy rodzicom uczniów, którzy gościli w swoich domach koleżanki i kolegów z  Hiszpanii, Finlandii, Luksemburga Grecji i Włoch.

Dziękujemy grupie tanecznej „Tempo” pod kierunkiem Pani Mirosławy Jóźwiak i Pani Klaudii Jóźwiak.

Następne spotkanie już w marcu, a nasi uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzą  Włochy.

 

Organizatorzy:

Katarzyna Wróblewska-Kurzydło - koordynator projektu

Izabela Lipowska

Joanna Nowicka-Młyńska


European Vocational Skills Week, Erasmus+

oraz Austauschlabor- Laboratorium polsko-niemieckiej wymiany (PNWM)

 

 

Dnia 5.listopada odbyła się w Warszawie konferencja inaugurująca Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych-  European Vocational Skills Week, Erasmus+.Głównym celem konferencji było promocja kształcenia młodzieży połączona ścisłą współpracą z pracodawcami.Równolegle do wystapień i dyskusji ekspertów odbyły się targi w ramach  których przedstawiciele szkół, beneficjenci Programu Erasmus+ prezentowali swoje umiejętności i opowiadali o atrakcyjności zmieniającego się kształcenia i współpracy z pracodawcami i szkołami wyższymi. Wśród nich zobaczyliśmy najbardziej utalentowanych polskich uczniów,którzy we wrześniu w Budapeszcie rywalizowali w EuroSkills, czyli europejskim turnieju umiejętności zawodowych.

 

Natomiast w dniach 5.-6.11.2018 odbył się w Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik, kongres Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM)- Austauschlabor.Laboratorium wymiany to dwudniowy kongres skierowany do wszystkich osób zajmujących się polsko – niemiecką wymianą szkolną w Polsce i Niemczech.Dla nauczycieli – kongres to możliwość wymiany doświadczeń, nawiązania współpracy oraz poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności kreowania projektów międzykulturowych. Jego celem jest budowanie trwałych relacji między szkołami z Polski i Niemiec.Tematyką przewodnią tegorocznego spotkania stanowiły nauka, technologia, inżynieria i matematyka, czyli tak zwane STEM oraz możliwość ich wykorzystania w obecnych projektach polsko-niemieckiej wymiany.Podczas licznych ciekawych warsztatów przygotowanych dla nauczycieli, największym zainteresowaniem cieszył się warsztat nowych technologii zorganizowany przez FRSE ( Fundację Rozwoju Systemu Edukacji) w Mobilnym Centrum Edukacyjnym.Uczestnicy tego warsztatu mieli okazję zapoznać się z europejskim programem edukacyjnym eTwinning.W ramach eTwinning nauczyciele i uczniowie ze szkół w Europie mogą ze sobą współpracować poprzez Internet realizując projekty edukacyjne i zarazem rozwijać się i doskonalić poszczególne umiejętności.

W obu wydarzeniach  w Warszawie wzięła udział pani Katarzyna Wróblewska- Kurzydło, koordynator projektów międzynarodowych.

Mamy nadzieję, że takie Mobilne Centrum Edukacji odwidzi nasza szkołę na wiosnę i nasi uczniowie wezmą udział w warsztatach rozwijających kompetencje matematyczno-przyrodnicze.


Projekt Erasmus+ spotknaie we Włoszech

W dniach 17.03-23.03.2019 siedmioro uczniów i dwoje nauczycieli  z naszej szkoły uczestniczyło w  trzecim  międzynarodowym spotkaniu projektowym Erasmus+ 'Well-being Improvement for New Generations at Schools'. Spotkanie uczniów z Polski, Luksemburga, Włoch, Hiszpanii, Grecji i Finlandii odbyło się tym razem we Włoszech w miejscowości San Giorgio di Mantova. Uczestników spotkania przywitała pani Burmistrz, dyrektor szkoły I.C. San Giorgio di Mantova oraz koordynator projektu z Włoch Maria Rosaria Grasso. Uczniowie uczestniczyli w grach integracyjnych i sportowych, pracowali w międzynarodowych grupach nad zadaniami projektu, prezentując przygotowane na spotkanie  komiksy i tworząc krótkie scenki filmowe dotyczące pozytywnych i negatywnych sposobów zachowań w rożnych sytuacjach życiowych.Uczniowie mieli okazję zwiedzić piękne włoskie miasta – Wenecję i Weronę oraz miejscowości położone nad przepięknym Jeziorem Garda - Sirmione i Bardolino. Wszystkie zadania projektowe zostały wykonane w języku angielskim. Podczas pobytu we Włoszech był czas na konwersację, pracę, zabawę i zwiedzanie w międzynarodowych grupach.

Uczestnikami projektu byli: Paulina Saczkowska, Zuzanna Konieczna, Eliza Gostkowska, Magdalena Nawrot, Amelia Mielewczyk, Wiktor Jędrzejewski  i Łukasz Romaniuk.

 

                                                                              Katarzyna Wróblewska -Kurzydło

                                                    Izabela Lipowska


Szkoła Podstawowa nr 1 - międzynarodowy projekt Erasmus+ w Grecji

W minionym tygodniu uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku  wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu projektu Erasmus+„Wellbeing Improvement for New Generations at Schools” w miejscowości Kalmpaka, w Grecji.W spotkaniu wzięli udział dyrektor szkoły pani Grażyna Ruszkowska, pani Barbara Cieślak – nauczyciel języka angielskiego oraz uczniowie: Amelia Gołębiowska - 3a, Wiktoria Potoczna - 3a, Olga Szreder - 3a, Hubert Klein - 8a, Zofia Woss - 8d, Kinga Kuczwalska - 3a oraz Alicja Gajda - 3a.Podczas spotkania nauczyciele i uczniowie z Luksemburga, Grecji, Polski, Finlandii, Włoch i Hiszpanii pracowali w międzynarodowych grupach wykonując zadania projektowe. Uczestnicy spotkania  mieli okazję zwiedzić miejscowość Kalampaka, która leży u podnóża masywu górskiego Meteorów, na szczycie którego znajduje się grupa prawosławnych klasztorów (monastyrów), wpisanych wraz z całym masywem na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO, jak też interesujące miasto Ioannina , położone nad malowniczym jeziorem otoczonym masywami górskimi. Dodatkowo zwiedzili muzeum archeologiczne w miejscowości Wergina, w którym znajdują się cztery grobowce pochodzące z czasów Filipa II - ojca Aleksandra Wielkiego.Kolejne spotkanie projektowe uczniów i nauczycieli odbędzie się już we wrześniu 2019 roku w Luksemburgu.


Wrażenia uczniów po pobycie w Grecji, w ramach projektu Erasmus+ 12.-18.05.2019

 

1.A week spent in Greece was wonderful. I met many nice, friendly people that I will never forget. For the first days the weather was not good for us, but in the following days it was better. We visited together many interesting places in Kalambaka and other cities. My host family welcomed me very warmly. They gave me everything I needed and I spent pleasant moments with them. I'm very happy that I had an opportunity to was there and knew a Greek lifestyle.

Olga Szreder,16, 3a Poland

 

2.I'm very grateful for the time in Greece. The trip was amazing and really entertaining. I couldn't wish for a better family. They gave me everything I needed and I felt really good there. The whole meeting was very well organized, we actually didn't have much free time because of the strict schedule and lots of attractions. I've met amazing people there and I'll remember this trip forever.

Ala Gajda, 15a,  Poland

 

3.It was an amazing and unforgettable time for me. I didn't expect to meet so many great people. Despite being so different it turned out that we have much in common. Evaggelia's family that has been hosting me, was really kind for me, I couldn't even try to complain about lack of sweets. I'm sure I'll never forget that trip and it will stay forever right in my heart. Thank you for everything!

Amelia Gołębiowska, 15, 3a, Poland

 

4.Hello everyone. I've had a truly amazing time in Greece.

Firstly, I'd like to thank my dear host Evelina and her loving family. They made me feel like at home.

Secondly, I want to say thank you to teachers that organized us activities, they were very interesting.

But most importantly, thanks to all students. People from Finland, Greece, Spain, Luxembourg and Italy. You became like a second family to me. I wish I could come back to Kalampaka and walk around the town just one more time!

Love you and miss you,

Zofia Woss, 14, 8d, Poland

 

5.Visiting Greece from childhood was my dream that I managed to fulfill recently. I want to say thank you for an amazing time that I could spend with incredible people. It is hard for me to imagine that this is the end of this wonderful adventure in my life. I want to thank Zoi, who turned out to be a wonderful person, I'm glad that during my stay in Greece, you were my host. The moments that I spent with you will be in my memory for my whole life. I hope that in the future, one day we will meet and we will have a chance to spend even more time together. I miss you all very much, I love you guys!

Wiktoria Poptoczna,15, 3a, Poland

 

6.Tegoroczny wyjazd do Grecji z projektu Erasmus + był jednym z najlepszych w moim życiu. To niesamowite, że nastolatkowie z różnych stron świata, mający inną kulturę, czy religię mogą wbrew pozorom być tak podobni. Nie wyobrażam sobie trafić na bardziej gościnnych ludzi, mam na myśli nie tylko najukochańszą rodzinę Getsiou, ale też wszystkich zgromadzonych z różnych krajów. Mimo, że nie przypadł mi do gustu program wycieczki, to z Nimi miejsce nie miało znaczenia. Każdą wolną chwile spędzaliśmy razem, by wykorzystać wspólny czas najlepiej jak się da. Skutki tego można było zauważyć pod koniec wycieczki, kiedy 3 dni przed naszym powrotem pojawiały się pierwsze łzy żalu, że nasza wspólna przygoda dobiega końca. Jestem bardzo szczęśliwa, że miałam możliwość uczestniczenia w tym projekcie już po raz 3 i jestem pewna, że zdobyte kontakty zagraniczne zostaną z nami na długo.

Pozdrawiam, Kinga Kuczwalska, 15, 3a, Poland


 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lęborku - międzynarodowy projekt Erasmus+ w Luksemburgu

W dniach 14.-22.09.2019 uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku  wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu projektu Erasmus+„Wellbeing Improvement for New Generations at Schools” w Luksemburgu.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl.8a i 8c: Olaf Noryśkiewicz, Hubert Stencel, Igor Kubisiak, Patryk Erni oraz nauczyciele – Katarzyna Wróblewska-Kurzydło oraz Izabela Lipowska. Podczas spotkania 18 nauczycieli i 40 uczniów z Luksemburga, Grecji, Polski, Finlandii, Włoch i Hiszpanii pracowali w międzynarodowych grupach wykonując zadania projektowe. Uczestnicy spotkania  mieli okazję zwiedzić i uczestniczyć we wszystkich zajęciach projektowych w bardzo nowoczesnej szkole: Deutsch – Luxemburgisches Schengen Lyzeum w Perl, byliśmy w muzeum Schengen, zwiedziliśmy również  najstarsze miasto w Niemczech- Trier.Ponieważ szkoła w której gościliśmy znajduje się na granicy niemiecko – luksemburskiej jak również blisko Francji, uczestnicy projektu zwiedzali zarówno ciekawe miejsca związane z historią Niemiec jak również samą stolicę Luksemburga oraz miasto Metz we Francji. Kolejne spotkanie projektowe uczniów i nauczycieli odbędzie się już w lutym 2020 roku w Finlandii.


Szkoła Podstawowa nr 1 - międzynarodowy projekt Erasmus+ w Finlandii

W dniach 02- 09.02.2020 uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku  wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu projektu Erasmus+„Wellbeing Improvement for New Generations at Schools” w Finlandii, w miejscowości Suomussalmi. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Wiktoria Mruk- kl.8a,Kamil Złotek-kl.8d,Hubert Galant-8a, Maja Wiśniewska-kl.8c oraz nauczyciele – Katarzyna Wróblewska-Kurzydło i Mateusz Ziarkowski. Podczas spotkania 35 uczniów i 15 nauczycieli  z Finlandii, Grecji, Polski, Luksemburga, Włoch i Hiszpanii pracowali w międzynarodowych grupach wykonując zadania projektowe.Uczestnicy spotkania zapoznali się z aplikacją Zappar. Tematem tego spotkania w Finlandii było badanie  aktywności fizycznej młodzieży  w poszczególnych państwach naszego projektu, konkurs na najlepszy film-reklamę promujący sport, zbilansowana dieta w okresie dojrzewania oraz tradycyjne potrawy dla każdego państwa. Uczestnicy spotkania  mieli okazję zwiedzić kilka szkół podstawowych w miejscowości Suomussalmi i okolicach.Szczególnie spodobał się uczniom zwyczaj chodzenia po szkole w ciepłych skarpetach zamiast typowego obuwia zmiennego, obowiązkowe wychodzenie na dużej przerwie na boisko szkolne, godzinna przerwa na obiad oraz przytulne pracownie klasowe.Zwiedziliśmy także szkołę sportową w mieście  Vuokatti gdzie przygotowują się najzdolniejsi młodzi sportowcy z całej Finlandii do uczestnictwa w zawodach międzynarodowych i olimpiadzie. Była tam też klasa

e-sportowa. Największą frajdę sprawiła uczestnikom projektu przepiękna zimowa pogoda

( -17º),ogromne zaspy śnieżne, zabawa na śniegu, jazda na nartach, Nordic Walking, pobyt w saunie oraz farma reniferów, gdzie uczniowie sami mogli karmić te piękne i bardzo przyjazne zwierzęta. Czwartkowy wieczór zakończyliśmy  obserwowaniem na niebie zorzy polarnej, co było wyjątkowym zjawiskiem dla naszych uczniów.

Bardzo dziękujemy naszym partnerom z Finlandii za miłą atmosferę i niesamowity zimowy klimat: Kitos!!!

Kolejne spotkanie projektowe uczniów i nauczycieli odbędzie się już w maju 2020 roku w Hiszpanii, Torrent.

 

Katarzyna Wróbewska-Kurzydło , koordynator projektu


Międzynarodowe #ErasmusDays 2020

W dniach 15.-17. października  obchodziliśmy międzynarodowe  Dni Erasmusa - czyli- #ErasmusDays 2020.Jedną z aktywnośći w jakiej wzięliśmy udział to Ogólnopolski Bieg Erasmusa, który odbywał się pod patronatem Ministerstwa Sportu.

Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa!– to  hasło tegorocznej edycji biegu, który organizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

16. października- biegamliśmy na  szkolnym boisku, a nasze wyniki zostały przesłane do Warszawy.

4- osobowe drużyny sztafetowe biegały przez godzinę. Chodziło jednak o to, aby w 60 minut pokonać jak najdłuższy dystans. Z całej Polski zgłosiło się ponad 300 drużyn!

Z naszej szkoły startowały dwie drużyny o nazwie SHARKS 1 z kl.8a : Narin Haji, Weronika Zielińska, Dominik Śpica , Mikołaj Pianko oraz druga drużyna o nazwie  SHARKS 2 z kl.8e w składzie: Kinga Kapel, Krzysztof Thiel, Bartosz Tracewicz, Jan Ponarad.

Reporterką  całego biegu była uczennica kl.4a Agata Kurzydło.

Na zakończenie biegu naszym zawodnikom pamiątkowe medale wrączyła Pani Dyrektor Grażyna Ruszkowska. Uczniowie otrzymali również zestawy upominkowe, natomiast szkoła otrzymała sprzęt sportowy od FRSE z Warszawy.

Dziękujemy naszym zawodnikom za udział i wytrwałość!!!

Katarzyna Wróblewska-Kurzydło


Merry Christmas  ERASMUS+

Z okazji zbliżajacych się Świat Bożego Narodzenia uczniowe naszej szkoły przygotowali filmy z życzeniami dla naszych partnerów z międzynarodowego projektu Erasmus+. Nasze życzenia w języku angielskim powędrowały do Porugalii, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Macedonii, Luksemburga, Niemiec oraz Finlandii.

Uczniowie nagrywali życzenia w różnych miejscach - były życzenia nagrywane we własnych domach, na starówkach świątecznie przystrojonych miast, a nawet na plaży.

Szczególnym  zaangażowanie wykazali się  uczniowie klasy 4a. Dziękujemy również uczniom kl. 4b, 7a, 8a, 8e.

Nagrody  otrzymują:

Aleksander Szewczy, 4a

Amelia Pilarska, 4a

Zofia Główczewska, 4a

Agata Kurzydło, 4a

Maksymilian Rychlak, 4a

Laura Wrońska, 4b

Zuzia Ruszkowska, 4b

Adam Malinowski, 7a

Narin Haji , 8a

Weronika Zielińska, 8a

Julia Fudala, 8a

Mikołaj Guzek, 8e

Merry Christmas and a Happy New Year!

Erasmus+ Team


 

Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika
Erasmus+2018-2020 grafika